January 19, 2021 06:10
Балкан

Ѓукановиќ: Српскиот амбасадор во Подгорица ги исполни сите услови за протерување

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ денеска изјави дека амбасадорот на Србија во Подгорица, Владимир Божовиќ оправдано е протеран од Црна Гора.

Ѓукановиќ оцени дека дипломатските односи помеѓу Црна Гора и Србија се на ниво како и со другите држави.

Сметан дека амбасадорот на Србија ги исполни сите услови за ваков однос на Министерството за надворешни работи кон него, истакна Ѓукановиќ.
Српскиот амбасадор Божовиќ беше протеран поради неговата изјава за Подгоричкото собрание во 1918 година.

Watch Akudama Drive (Dub) Episode 2 (https://gogoanime.be/m/GpA6/ep-2) at website https://gogoanime.be gogoanime list

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 3 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 14 day free