Македонија

Ѓорчев помага во Драч: Тажна глетка, мора да помогнеме

Пратеникот Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ е во Драч да помогне по катастрофалниот земјотрес кој го погоди вчера грдот и околината.

– Солидарност со Драч. Држете се! Важно е да се помогне во Драч. Има загинати и повредени, а штетите се ГОЛЕМИ. Денес бев таму и помогнав колку што можев. Бев на конференција во Тирана со учесници од целиот Балкан, но ги видивме вестите. Слушнавме дека е потребна помош и отидовме во Драч. Растоваривме два камиони со вода, сокови, кутии со храна… Ако треба, ќе учествуваме во расчистувањето на урнатините. Тажна глетка, со човечки трагедии, но и многу луѓе кои сакаа да помогнат, многу добри дела, човечност. На Балканот мора повеќе да си помагаме. Скопје е град на солидарноста. Град изграден од пепелот на земјотресот. Наша обврска е да помагаме, а Македонија е добар сосед, напиша тој и сподели фотографии на Фејсбук.

Solidarity with Durres. Stay strong Durres! Солидарност со Драч. Држете се! Важно е да се помогне во Драч. Има…

Posted by Владимир Ѓорчев (Влатко Ѓорчев) on Вторник, 26 ноември 2019

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX Kuro Gal ni Natta kara Shinyuu to shitemita.

watch animes ANIMEFLIX Redo of Healer

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 18

Naruto (Dub) Episode 218

Naruto Episode 219

tải go88