Македонија

Ѓорчев и честиташе на Силјановска: Може да смета на мојата помош

Пратеникот Влатко Ѓорчев вели дека не е разочаран што не ја доби довербата од делегатите на конвенцијата на ВМРО-ДПМНЕ во Струга. Тој вели дека делегатите биле слободни да гласаат како што сметаат дека треба.

-Немам никакви замерки за процесот. И честитам на Силјановска и и посакувам успех на претседателските избори. Јас и стојам на располагање, за се што треба слободно нека ми се обрати. Наш противник е СДСМ. Во ВМРО-ДПМНЕ одиме заедно и обединети во победа, рече Ѓорчев.

Поврзани вести

Силјановска за 24 Инфо: Пред очите на целата јавност се кршат стандардите за фер и демократски избори

Igor

(Фото галерија) Силјановска: Не се градат добрососедски односи со згазено достоинство

Igor

Силјановска од ДПМНЕ удри врз Силјановска од СДСМ и ЛДП

24news