October 26, 2021 20:21
Спорт

Ѓоковиќ ја почна 339. недела на врвот на АТП-листата

Најдобриот тенисер на светот, Србинот Новак Ѓоковиќ ја започна 339. недела на првото место на АТП рејтинг-листата. Ѓоковиќ ја зголеми разликата во однос на Роџер Федерер сега има 29 недели повеќе поминати на врвот на АТП листата во споредба со Швајцарецот.

И оваа недела нема поголеми промени во рангирањето на најдобрите десет. Покрај лидерот Ѓоковиќ во „топ 10“ тенисери се: Данил Медведев, Стефанос Цикипас, Александар Зверев, Андреј Рубљев, Рафаел Надал, Матео Беретини, Доминик Тим, Роџер Федерер и Каспер Рад.

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

[email protected] Episode Full

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Skitterphoto: https://skitterphoto.com/photographers/17834/animefreak

Wpc hotlog: http://wpc.hotlog.ru/profile.php?user_id=414159