Балкан Спорт

Ѓоковиќ стана почесен граѓанин на Будва (ВИДЕО)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ на денешната свеченост во преполната сала на Градското собрание на Будва е прогласен за почесен граѓанин на таа приморска општина.

Марко Бато Царевиќ, претседател на општина Будва, по тој повод рече дека негова лична чест и чест од градот Будва е да соопшти дека Ѓоковиќ е почесен граѓанин на црногорската метропола за туризам.

Царевиќ им се заблагодари и на родителите на Новак Ѓоковиќ кои присуствуваа на церемонијата, како и на самиот Новак Ѓоковиќ за се што направил за српската нација.

На Новак Ѓоковиќ му била врачена и икона на Свети Никола.

anime website. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

BANANA FISH

animeheaven es AnimeHeaven Dragon Ball Super

AnimeHeaven Death Note Episode 37

anime streaming AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN (Dub)

My Hero Academia Episode 12