September 20, 2021 10:40
Спорт

Ѓоковиќ казнет за недоличното однесување

Првиот светски тениски рекет, Србинот, Новак Ѓоковиќ, кој загуби од Данил Медведев во финалето на УС Опен со 3:0 во сетови, заработи казна од организаторите на турнирот во висина од 5.000 долари.

Нервозата која беше евидентна во текот на финалниот меч кај српскиот ас во еден момент кулминираше со пцуење по што бесот го истури на рекетот кој го искрши со ударања од подлогата. За ваквото однесување, Ѓоковиќ доби финасиски симболична казна од 5.000 долари.

Со оглед на тоа колку заработува, овој финасики издаток за него не претставува ништо освен фактот дека организаторт ги санционире сите за недоличното однесување на тениските терени без разлика за кого станува збор.

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

https://kissanime.mx your name kissanime

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx

Wpc hotlog: http://wpc.hotlog.ru/profile.php?user_id=414159