January 16, 2022 20:10
Спорт

Ѓоковиќ заработи 9,1 милиони долари годинава од учества на турнири

Покрај приматот за најуспешен тенисер во светот за 2021 година, Новак Ѓоковиќ е и најдоброплатен во овој спорт во годината која си заминува. Најдобриот тенисер во светот триумфираше на три од четирите Гренд слем турнири (Австралија опен, Ролан Гарос и Вимблдон), а еднаш загуби во финалето и тоа на САД Опен.

Ѓоковиќ во 2021 година од учества на турнири инкасираше вкупно 9,1 милиони долари и е далеку пред неговиот најголем ривал Данил Медведев кој заработи 7,5 милиони долари.

Одлична заработка имаше и победникот на завршниот Мастерс во Торино и олимписки победник, Александер Зверев со 6,4 милиони долари. Вкупно 38 тенисери во светот, во 2021 година успеаа да заработат над еден милион долари.

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

watch anime dub AniWatch My Hero Academia Season 2

free anime online Naruto (Dub)

Redo of Healer Episode 12

WONDER EGG PRIORITY

anime stream So I'm a Spider, So What?