October 20, 2021 15:51
Спорт

Ѓоковиќ загуби од 42. рекет на светот во четвртфиналето на турнирот во Виена

Повеќе од 505.000 нови случаи на заразени со новиот коронавирус се регистрирани во светот во последните 24 часа, што е најмногу за еден ден од почетокот на пандемијата, соопшти Светската здравствена организација.

Од тоа, околу половина се новоинфицирани, 258.628 се во Европа. Регистрирани се 152.211 нови случаи во Северна и Јужна Америка, а околу 58.000 во Југоисточна Азија.

Претходно, на 24 октомври, беше забележано највисок дневен биланс на новоинфицирани во светот – 490.298. Околу 44,9 милиони луѓе се заразени со Ковид-19 во светот.

Според податоците на СЗО објавени денеска, бројот на смртни случаи е зголемен за повеќе од 7.000. Речиси 1,18 милиони луѓе починаа од почетокот на пандемијата.

Website https://animeflix.nl: Watch Boy animeflix Episode Full my hero academia animeflix

TwistMoe Watch anime online, English anime online HD

Watch Simoun Episode 26

Glass Fleet: The Legend of the Wind of the Universe (https://animebee.to/m/r236) Episode 26

Catchthemes: https://catchthemes.com/support-forum/users/animefreakws/

Forexfactory: https://www.forexfactory.com/animeflixnl