Спорт

Ѓоковиќ е најголем губитник во Австралија без разлика кој ќе слави во финале!

Австралијан опен в недела ќе го добие новиот шампион, а тоа ќе го реши финалниот меч меѓу Рафаел Надал и Данил Медведев. Кој и да победи, ќе испише историја, а најголем губитник од првиот гренслем-турнир ќе биде Новак Ѓоковиќ, кој беше депортиран и не му беше дозволено да ја брани титулата во Мелбурн.

Медведев во полуфиналето славеше против Стефанос Циципас со 3-1 во сетови, додека со ист резултат славеше и Надал во мечот против Беретини, па сега влогот на тенисерите е навистина голем затоа што во случај на победа на Шпанецот, тој ќе стане најтрофеен по број на гренслем-титули (21) и така ќе ги надмине Роџер Федерер и Ѓоковиќ, кои имаат по 20 трофеи.

Медведев, од друга страна, може да ја прекине доминацијата на Србинот на АТП-листата и за првпат да се искачи на првото место со триумф против Надал затоа што така ќе го надмине Ѓоковиќ по број на бодови. Србинот губи 2.000 поени поради отсуството од Мелбурн, па така на најновата ранг-листа ќе има 9.015 бодови, додека Медведев со евентуален триумф во финалето би стигнал до 9.935.

Рускиот тенисер и минатата година играше во финалето во Мелбурн, но тогаш загуби од Ѓоковиќ, па сега на поправен испит ќе го има незгодниот Надал, а се очекува и двајцата тенисери да понудат квалитетен тенис и голема борба за трофејот.

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime 4Anime My Dress-Up Darling

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time Episode Full

free anime 4Anime Attack on Titan Season 3 Part 2

watch animes 4Anime Death Note

anime online 4Anime Attack on Titan Final Season (Dub)