October 17, 2019 02:59
Спорт

Ѓоковиќ го растури Пуј во Токио

Светскиот тениски рекет број еден, Србинот Новак Ѓоковиќ го растури Французинот Лукас Пуј на АТП турнирот во Токио. Српскиот тенисер му дозволи на Французионот да освои само три гејма (6:1, 6:2) и за неполн час игра избори лесен пласман во полуфиналето на турнирот каде за противник ќе го има подобриот од дуелот меѓу Гофан и Чунг.

По кратката пауза поради повреда на рамото Ѓоковиќ успешно се врати на терените.
Втората полуфинална двојка ја сочинуваат Опелка и Милман.

Нови вести

Писонеро не е повеќе тренер на Вардар

Igor

УЕФА ги објави најдобрите 11 по квалификациите за ЕП

Filip

Икарди го брани Лукаку: Можеби има потреба од подолго време

Filip