September 16, 2021 23:52
Хроника

Шумска полиција нападната од дрвокрадци во Кочани

Вработени во шумска полиција во Кочани вчера околу 16,30 часот додека извршувале службени дејствија заедно со полициски службеници од полициската станица Кочани биле физички нападнати од група дрвокрадци при одземање на патничко моторно возило  „лада нива“ без регистарски ознаки натоварена со огревни дрва без соодветна документација. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот и приведување на напаѓачите, соопшти полицијата.

Website https://animekisa.in: Watch Wakfu (Dub) animekisa Episode 65 anime stream

Website https://twistmoe.net: Watch Monster Strike: Rain of Memories twistmoe Episode Full anime websites

GoGoAnime: A Certain Magical Index the Movie: The Miracle of Endymion anime episode Full online free at https://gogoanime.be sword art online gogoanime

AniWatch: Powerpuff Girls Z anime episode 52 online free at https://aniwatch.pro free anime

Roomstyler: https://roomstyler.com/users/animeflixnl

Band: https://band.us/band/84366909