January 16, 2022 19:18
Спорт

Штрајкот прекинат, „металурзите“ утре се враќаат во сала

Ракометарите на Металург од утре ќе се вратат во сала и ќе почнат со тренинзи прекинувајќи го штрајкот што го стартуваа пред неколку дена, барајќи ги неисплатените плати што им се должат од почетокот на оваа сезона. „Металурзите“ се уште не ги добиле парите, но во разговор со управата на клубот е најден заеднички јазик, па ракометарите се согласиле да почекаат уште кратко време за да ги наплатат побарувањата.

Она што е најважно, ќе биде избегнато „црното сценарио“ што му се закануваше на Металург доколку целокупниот тим одбиеше да излезе на терен на преостанатите натпревари од оваа полусезона. Останува да се види дали ќе биде најдено конкретно решение за оваа криза да не се повтори, финансиските проблеми конечно да бидат надминати и поранешниот првак да почне да чекори по победнички патеки.

Тренерот Иван Марковски и ракометарите од утре ќе почнат со тренинзи, со мини-подготовки за саботното гостување против скопскиот ривал Пролет, од кого Металург загуби и на стартотодоваа сезона.

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Tokyo Ghoul Episode 12

4Anime Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

4anime. biz Horimiya (Dub)

Redo of Healer