Хроника

Штипјанка станала од спиење и ја пронашла почината 22- годишната ќерка

На 20.11.2020 во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 07.00 часот во нејзиниот дом на улица „Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата ќерка С.В.(22) во бессознание.
Од лекар на Итна медицинска помош е констатирана смрт.
Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип. За настанот е известен Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатата ќе биде дадено на обдукција.

AnimeFreak anime freak site: Kuroko's Basketball 2 Episode 25

AniWatch dubbed anime: Watch The Seven Deadly Sins Episode 1 (https://aniwatch.pro/m/oxK/ep-1)