October 15, 2019 11:24
Магазин

Штипјани повикуваат на пастрмајлија и добра забава со Цеца и Даниела

Почна 13. издание на манифестацијата штипската „Пастрамајлијада“ на која вечерва бројните гости од земјава, но и од регионот кои ги очекуваат домаќините ќе ги забавува српската пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ, а утре Даниела Мартиновиќ од Хрватска. Покрај добрата храна каде ќе доминира специјалитетот штипска пастрмајлија гостите ќе можат да уживаат и во добрата забава за да имаат комплетен впечаток од престојот во градот Под Исарот.

Министерот за внатрешни работи на Македонија Оливер Спасовски и градоначалникот на Штип Благој Бочварски  заеднички го означија стартот на манифестацијата со пресекувањето на гигантската пастрамајлија.

Нови вести

(Вознемирувачко видео) Матадор прободен во препоните од бикот на кој му заби копје

zane

Баба во инвалидска количка шверцувала три килограми кокаин

zane

Рони Вуд признава дека по толку години зависност од алкохол и дрога, чудо е што е жив

zane