September 25, 2021 05:20
Македонија

Штипскиот градоначалник Николов спасил жена од давење и ја реанимирал

На социјалните мрежи се појави информација во која се вели дека штипскиот градоначалник, Д-р Сашко Николов, успеал да реанимира жена која изгубила свест одеднаш додека била во водата и пропаднала.

-Во текот на попладневна плажа, сите си игравме со своите деца во водата, наеднаш една жена изгуби свест и пропадна во водата. Сите испаничено почнавме да бараме помош.Од никаде се појави едно момче, кое исплива од водата и веднаш почна да ја реанимира жената. После 15 минути момчето ја смири целата ситуација на самата плажа и од она што го видов, на жената и се врати бојата на кожата на лицето. Кога добро го загледав момчето,видов дека станува збор за нашиот градоначалник Д-р Сашко Николов, кој несебично се впушти во спасување на животот на жената. После 30 минути дојде брза помош, кои внимателно ги испочитуваа инструкциите од нашиот градоначалник, кој помогна да жената ја качат во брзата помош и ја однесат жива во болница. Кога се врати на плажата, сите започнаа да ракоплескаат а тој им посочи дека не треба да ракоплескаат туку да дадат поддршка за фамилијата на жената. Каков човек!!! Среќа што на оваа плажа беше нашиот доктор, нашиот штипски градоначалник“, стои во објавата на социјалните мрежи.

Website https://4anime.biz: Watch Dino Mech Gaiking 4anime Episode 44 4anime in english

AnimeKisa: The Asterisk War Season 2 (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in anime

Website https://animeflv.uk: Watch Kaze no Shoujo Emily animeflv Episode 26 dubbed anime

ANIMEFLIX: Fatal Fury: The Motion Picture (Dub) anime episode Full online free at https://animeflix.nl i want to eat your pancreas animeflix

Reddit: https://www.reddit.com/user/gogoanimebe

Archive: https://archive.org/details/@animeflixnl