Спорт

Шпанските власти препорачаа откажување на септемврискиот тениски турнир во Мадрид

Властите во Шпанија препорачаа да не се одржи тенискиот турнир закажан за средината на септември, поради неповолната епидемиолошка состојба, пренесува „Марка”.

Оваа одлука доби поддршка од претставникот на локалното Министерство за здравство Антонио Запатеро.

Во Мадрид, од 12 до 20 септември, предвидено е да се одржат турнири на во женска конкуренција (ВТА) и во машка конкуренција (АТП).

AnimeDao animes online: Watch Log Horizon: Destruction of the Round Table Episode 5 (https://animedao.nl/m/W98A/ep-5)

AnimeHeaven watch anime online: The Daily Life of the Immortal King Episode 15