July 26, 2021 03:16
Спорт

Шпанската влада ги отвора вратите на стадионите за навивачите во Ла Лига во новата сезона

На гледачите ќе им биде дозволено да присуствуваат на натпреварите од шпанската фудбалска Ла Лига следната сезона. Шпанската влада објави дека навивачите ќе можат да ги посетуваат стадионите од почетокот на новата сезона на шампионатот.

Во моментов не е прецизирано дали на клубовите ќе им биде дозволено целосно или делумно да ги полнат стадионите.

На крајот на минатата сезона во одредени региони на Шпанија, на ограничен број гледачи веќе им беше дозволено да присуствуваат на фудбалски натпревари. 

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE. The Shadow that Devours the Sun (https://aniwatch.pro/m/d1Jg) Episode Full

WCOStream Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. "Bungaku Shoujo" Kyou no Oyatsu: Hatsukoi Episode Full

GoGoAnime Watch anime online, English anime online HD. Ah! My Goddess: Flights of Fancy (https://gogoanime.be/m/9ElE) Episode 22

AnimeDao Sites Google: https://sites.google.com/view/animedao-official/home