March 7, 2021 09:16
Свет

Шпанија пријави рекорден број од 44.357 новозаразени со коронавирус

Шпанија објави рекордни 44.357 нови инфекции со коронавирус за еден ден.Во претходните 24 часа, 404 лица починаа од коронавирус во Шпанија, со што бројот на смртни случаи од инфекцијата достигна 55.000.

Просечниот број на заразени во последните 14 дена денес се зголеми на 796 од вчерашните 736 на 100.000 жители.Во Шпанија, 36 проценти од креветите се моментално зафатени во единиците за интензивна нега, а во регионите Ла Риоха и Валенсија, повеќе од 50 проценти.Коронавирусната инфекција е потврдена кај 2,5 милиони Шпанци, со што е на седмата позиција во светот.

Watch Death Note (Dub) Episode 26 (https://animeflix.nl/m/9N8z/ep-26) at website https://animeflix.nl. See more my hero academia animeflix

The Hidden Dungeon Only I Can Enter (https://crunchyrollfree.com/m/VEbJ) Episode 3 at Crunchyroll free anime on crunchyroll