January 21, 2020 11:07
Фудбал

Шоу на трибините на Галатасарај: Во Истанбул беше приредено свечено претставување на засилувањата

Шоу на трибините на Галатасарај: Во Истанбул беше приредено свечено претставување на засилувањата

Екипата на Галатасарај, актуелниот првак на Турција, направи одлична работа во летниот преоден рок.

За само девет милиони евра успеаа да доведат дури 14 играчи, а дефинитивно најзвучно засилување на турската екипа е Колумбиецот, Радамел Фалкао.

Искусниот напаѓач стигна од Монако бесплатно, а освен него стигнаа уште и Рајан Бабел, Џими Дурмаз, Стивен Нзонзи, Флорин Андоне, Адем Бујук, Сенер Озбајракли, Окан Кочук, Жан Михаел Сери, Кристиан Линдама, Емре Мор и Марио Лемина.

Синоќа во Истанбул беше приредено свечено претставување на засилувањата.

Трибините на стадионот “Турк Телеком” беа иполнети како да се игра градско дерби, а ерупција од воодушевување настана кога спикерот го најави токму Фалкао.

Погледнете:

https://twitter.com/GalatasaraySK/status/1169339391657033728?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1169339391657033728&ref_url=https%3A%2F%2Fmarkukule.mk%2F%25d1%2588%25d0%25be%25d1%2583-%25d0%25b7%25d0%25b0-%25d0%25bf%25d0%25b0%25d0%25bc%25d0%25b5%25d1%2582%25d0%25b5%25d1%259a%25d0%25b5-%25d0%25b2%25d0%25be-%25d0%25b8%25d1%2581%25d1%2582%25d0%25b0%25d0%25bd%25d0%25b1%25d1%2583%25d0%25bb-%25d0%25b3%25d0%25b0%25d0%25bb%25d0%25b0%25d1%2582%25d0%25b0%25d1%2581%25d0%25b0%25d1%2580%2F

Нови вести

Де Лихт најдобар играч во Холандија за минатата сезона

24news

Почина 9- годишната ќерка на Луис Енрике, светот на фудбалот тагува

24news

Резултати од реванш дуелите од плеј-офот во Лига Европа

24news