September 20, 2021 23:08
Магазин

Шон Пен одбива да работи на новата серија сè додека секој член на екипата не прими вакцина

Шон Пен зазема став на начин што може да ја разниша целата филмска и ТВ-индустрија, одбивајќи да работи на новата драмска серија Gaslit сè додека не се вакцинираат сите членови на актерскиот и техничкиот тим.

Тврдиот став на актерот доаѓа само неколку дена по премиерата на Канскиот филмски фестивал на неговиот нов режисерски обид – Flag day („Денот на знамето“), во кој исто така и глуми.

Според „Дедлајн“, Пен нуди да ги олесни напорите за вакцинација против Ковид-19 без никаков трошок за актерите и техничката екипа.

Продукцијата започна кон крајот на април во Лос Анџелес, аПен, наводно, има уште само неколку недели додека не ја заврши серијата.

Студиото на Gaslit, „Ен-би-су јуниверзал“ ја направи вакцинацијата задолжителна за членовите на продукцијата во „Зона А“, која вклучува членови на актерскиот тим и други во непосредна близина на актерите.

Watch Daphne in the Brilliant Blue Episode 24

Website https://wcostream.cc: Watch Code Geass: Nunnally in Wonderland wcostream Episode Full wcostream amazing world of gumball

Watch Akebi-chan no Sailor-fuku Episode Preview

Watch Dragon Drive Episode 38

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/gogoanimelol

Able2know: https://able2know.org/user/kissanimemx/