Свет

Шолц: НАТО не може да гарантира дека нема да се прошири

НАТО не може да гарантира дека нема да се прошири со нови земји. Ова го изјави германскиот канцелар Олаф Шолц во интервју за „Зидојче цајтунг“.

„Сите знаеме дека е потребен трансатлантски одбранбен сојуз. Како демократии, ние ги обединуваме нашите одбранбени интереси во НАТО“, рече германскиот канцелар.

Шолц нагласи дека НАТО не може да и’ гарантира на Русија дека нема да се прошири во иднина.

https://animedao1.com/. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

online anime Dragon Ball (Dub)

Attack on Titan Episode 18

Fairy Tail

Fairy Tail

AnimeDao Death Note (Dub) Episode 32