March 9, 2021 10:48
Спорт

Шкупи се засили со Цветановски од Вардар

По тренерот Алекснадар Васоски, уште еден фудбалер од редовите на Вардар кого го тресе финансиска неизвесност во зимскиот предоен рок ги напушата „црвено-црните“. Матеј Цветановски кој одигра добра полусезона во Вардар кариерата ја продолжува во редовите на градскиот ривал Шкупи од Чаир.

Цветановски со Шкупи потпиша договор на две години. Кариерата Цветановски (23 г.) ја започна во Македонија Ѓорче Петров, а покрај Вардар, има настапувано и забитолски Пелистер.

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 8 (https://funimationfree.com/m/oold/ep-8) at Funimation funimation dbz

My Hero Academia 4 (Dub) Episode 25 at AnimePlanet jojo part 5 anime planet