October 22, 2021 09:43
Спорт

Шкендија ја прекина соработката со тренерот Ѓока

Ернест Ѓока повеќе не е шеф на стручниот штаб на македонскиот фудбалски шампион Шкендија. Соработката е прекината со заеднички договор. Шкендија се одлучи за нов трнер веднаш откако тимот беше елиминиран од меѓународната клупска сцена, најпрво во првото квалифиакциско коло од Лигата на шампионите, а не ја искористи и приликата за поправен со укажаната шанса во новоформираната Конференциска лига на УЕФА, по што цехот го плати тренерот Ѓока.

– ФК Шкендија го соопштува прекинот на соработката со тренерот Ернест Ѓока. Двете страни заеднички се договорија дека разделбата во моментов е во најдобар чекор и за клубот и за тренерот.

Шкендија во оваа прилика им се заблагодарува на Ѓока и неговиот помошник Фатјон Тафај за придонесот даден во периодот кога беа дел од „црвено –црните”, водејќи го тимот кон титулата шампион на земјата во натпреварувачката сезона 2020/2021. Им посакуваме здравје и се најдобро во иднина, соопшти Шкендија.

Во следните денови, клубот ќе одлучи за новиот тренер на кој ќе му биде доверена клупата за сезоната 2021/22.

AnimeKisa Watch english anime Online in HD for FREE

Watch It All Started With Your Sky Episode Full

B-Daman Crossfire (Dub) (https://animebee.to/m/e652) Episode 26

Website https://animeheaven.pro: Watch Strike Witches OVA animeheaven Episode Full one piece anime heaven

Blip: https://blip.fm/animefreakws

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/kissanimemx