March 6, 2021 21:59
Спорт

Шкендија идната недела го дознава противникот во младинската Лига на шампиони

Македонскиот фудбалски шампион во младинска конкуренција Шкендија идната недела ќе го дознае противникот во првото коло од новата сезона во Лигата на шампиони на УЕФА. Жрепката е закажана за в среда од 12 часот во седиштето на Европската фудбалска асоцијација (УЕФА) во Нион.

Учесниците, вкупно 64 екипи, се поделени во две групи, а Шкендија својот противник ќе го добие од т.н. шампионска група во која најзвучни имиња се младинските екипи на Бенфика, Галатасарај и Глазгов Ренџерс.

Шкендија трета сезона ќе учествува во младинската Лига на шампиони, чие овогодишно издание ќе стартува на 2 и 3 март во првото квалификациско коло.

Во претходните две учества, младинците на Шкендија беа елиминирани во првото коло од словачкиот тим Нитра и украински Динамо Киев

Согласно пропозициите, победниците ќе биде одлучени во еден натпревар, а домаќините ќе бидат одредени со жрепката в среда.

Back Arrow (https://funimationfree.com/m/Zp7k) Episode 3 at website https://funimationfree.com one piece stampede funimation

Watch Dr. Stone (Dub) Episode 1 (https://kissanimeonline.com/m/YgaY/ep-1) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime online