April 11, 2021 12:33
Спорт

Шкендија го совлада Вардар

Лидерот Шкендија го совлада попладнево актуелниот шампион Вардар со 2:1 во дерби натпреварот од 20 коло во Првата македонска фудбалска лига (ПМФЛ).

Со триумфот Шкендија ја зголеми предноста на табелата, откако второпласираниот Шкупи одигра без голови на домашен терен против Академија Пандев.

ПМФЛ-20. коло

Шкендија – Вардар 2:1

Македонија ЃП-Борец 0:0

Пелистер – Ренова 3:1

Беласица – Струга Трим 1:2

Шкупи – Академија Пандев 0:0

Работнички – Силекс 1:1 (одиграно вчера)

Табела: Шкендија 45, Шкупи 37, Македонија ЃП 35, Струга Трим 32, Работнички 28, Вардар 26, Борец 26, Силекс 23, Пелистер 22, Ренова 19, Академија Пандев 18, Беласица 12.

Watch The Devil is a Part-Timer! (Dub) Episode 13 (https://funimationfree.com/m/2d8B/ep-13) at Funimation one piece stampede dubbed

Watch TONIKAWA: Over the Moon For You (Dub) Episode 12 at website https://animeheaven.pro anime