December 1, 2021 07:30
Спорт

Шифрин најбрза на велеслаломот со кој се отвори новата скијачка сезона

Американската скијачка Микаела Шифрин победи на денешниот велеслалом возен во австриски Зилден со кој стартуваше новата сезона од Светскиот куп.

Американката двете трки ги заврши со вкупно време 2:07.22 минути, односно 14 стотинки побрзо од второпласираната Лара Гут-Бехрами. Третото место и припадна на Петра Влхова од Словачка која заостана 1,3 секунди.

Во првите десет место обезбедија уште и: Линзбергер (Австрија), Твиберг (Норвешка), Хроват (Словенија), Грение (Канада), Ворли (Франција), О’Брајан (САД) и Зиберхофер (Австрија).

Машката сезона ќе стартува утре, исто така во Зилден и исто така со трката во дисциплината велеслалом. 

Website https://4anime.biz: Watch Gun x Sword-san 4anime Episode 13 4anime hunter x hunter

Website https://animepahe.cc: Watch Haruchika - Haruta & Chika animepahe Episode 12 anime pahe

AnimeBee: Kiba anime episode 51 online free at https://animebee.to english dubbed anime

Towel Story (https://animekisa.in/m/vBx7) Episode 4

Website https://twistmoe.net: Watch BEASTARS twistmoe Episode 12 anime online