September 25, 2021 02:17
Скопје Хроника

Шилегов: 3 екипи со пожарникари од Скопје ќе помогнат во гасењето на пожарот во Кочани

Петре Шилегов објави дека протипожарникарските служби на градот ќе помогнат во гасењето на пожарот во Кочани.

-Во моментов 3 екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје (15 пожарникари и 3 возила) се упатуваат да помогнат на граѓаните на Кочани и ќе се стават на располагање на тамошните служби. Во текот на денешниот ден, скопските пожарникари гасеа 9 пожари во Скопје и скопско, а 2 екипи беа на испомош во Старо Нагоричане, информира Шилегов.

Тој упати апел до граѓаните внимателно да се однесуваат во овие топли денови.

Website https://4anime.biz: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? (Dub) 4anime Episode 12 hunter x hunter 4anime

AnimeHeaven: High School DxD New anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball z

ANIMEFLIX: Harlock Saga: The Ring of the Nibelung - The Rhein Gold (Dub) anime episode 6 online free at https://animeflix.nl animeflix one piece

https://kissanime.mx kissanime one punch man

Guides: https://guides.co/p/gogoanimelol

Fairmark: https://fairmark.com/forum/users/kissanimemx/