March 2, 2021 09:09
Скопје

Шилегов: Усвоен регистарот на имиња: Мексичка, Ленинова, Железничка се враќаат во Скопје

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов вечерва информираше дека Советот на Град Скопје ја усвоил листата на регистарот на имиња на улици во главниот град.

-Заврши седницата на Советот на Град Скопје. Усвоена листата на регистарот на имиња на улиците во Скопје. „Мексичка“, „Ленинова“, „Железничка“… се враќаат во нашето Скопје, кратко напиша Шилегов на Фејсбук.

Новата промена на имињата предизвика бурни реакции во јавноста.

 

Your Name. (Dub) (https://animeplanet.cc/m/Jnom) Episode Full at AnimePlanet shield hero anime planet

The Rising of the Shield Hero Episode 25 at website https://animeheaven.pro. See more dr stone anime heaven