August 5, 2021 02:39
Македонија

Шилегов троши 500 евра за клупи од тропско дрво, додека во продавница или на интернет сајтовите клупи се продаваат за 150 евра  

Петре Шилегов троши 500 евра за клупи од тропско дрво со седум даски, додека во продавница или на интернет сајтови клупи се продаваат за 150 евра. За Шилегов се е решено и Скопје нема никаков друг приоритет, па реши дека и 500 евра за клупа, односно 350 евра повеќе од вообичаеното не е многу.

Шилегов една клупа ја плаќа трипати поскапо. Секаде понудите се плаќаш едно, а добиваш две или три, само кај Шилегов плаќаш три, а добиваш едно. Така е кога Шилегов располага со парите на скопјани, тие за него немаат тежина и обврска па се расфрла. Скопје 4 години стагнира, нема капитални инвестиции, нема нови зелени површини, нема проекти кои ќе го подобрат животот на луѓето, но затоа има клупи од 500 евра. Шилегов е најлошиот градоначалник, тој е пример како расипнички да се потроши буџетот, а да не се направи ништо. 4 години со Шилегов и Заев, 4 години украден живот. Доста е!

Watch anime online for free at ANIMEFLIX animeflix free iwatobi swim club. Watch Dies Irae: To the Ring Reincarnation Episode 6

Watch anime online for free at AnimeHeaven anime online. Manga Furusato Mukashibanashi (https://animeheaven.pro/m/Zne3) Episode 50

AniWatch Watch anime online, English anime online HD. Sword Art Online Alternative: Gun Gale Online (Dub) Episode 12

KissAnime MBed: https://os.mbed.com/users/kissanimemx/