February 26, 2021 20:22
Македонија

Шилегов: Со Заев толку многу поминавме заедно, нема зошто да имаме нарушени односи

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов,во вечерашното издание на „360 степени“ рече дека планира повторно да се кандидира за оваа функција и да бара поддршка од СДСМ да ја поддржи неговата кандидатура за втор мандат.

„Сите ангажмани што ги имав во изминативе три години ми даваат за право да побарам поддршка од СДСМ да ја поддржи мојата кандидатура за втор мандат. Јас како легалист ќе се држам до таа постапка и процедура. Тоа прво ќе биде барање поддршка во рамките на органите на СДСМ“,рече Шилегов.

На прашањето во какви односи се тој и премиерот Зоран Заев и дали нивните односи се нарушени, Шилегов вели дека тоа се измислени работи.

„Во прекрасни односи сме, вчера бевме на работен состанок заедно. Веројатно, во недостаток на интересни работи, луѓето сакаат да измислуваат работи што ги нема. Немаме нарушени односи. Ние поминавме толку многу заедно од 2013 година што едноставно нема логика да имаме нарушени односи“, рече Шилегов.

The Rising of the Shield Hero Episode 25 at Crunchyroll crunchyroll free anime list

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season (https://kissanimeonline.com/m/JM1L) Episode 2 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanimedub