November 28, 2021 06:58
Македонија Скопје

Шилегов: Очекувам победа во првиот круг затоа што граѓаните знаат да препознаат што е Најдоброто за Скопје!

„Денес е празник за демократијата во Македонија и празник за демократијата во Скопје и скопските општини. Денес заедно со моето семејство го исполнивме своето граѓанска должност и обврска да го дадеме својот глас“, кажа градоначалникот Шилегов веднаш после гласањето.

Имавме кампања којашто помина мирно и достоинствено, затоа очекувам и се надевам дека денешниот ден, односно овие избори ќе завршат мирно и демократски, впрочем онака како што заслужуваат сите граѓани на Република Северна Македонија“, потенцираше Шилегов.

„Бидејќи одзивот е онаков каков што очекуваме, а очекувањата мои се дека ќе имаме победа уште во првиот круг затоа што во самата кампања скопјани може да препознаат кои се луѓето што овој град го водат напред и сето она што го направивме во изминатите четири години. Континуитетот за развој на Скопје е извесен и тоа е она што граѓаните ќе го изберат на овие избори“, кажа градоначалникот Шилегов.

https://youtu.be/5eIpDsZsUKc

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.

Website https://animeflv.uk: Watch Hamtaro: Hamtaro's Birthday! - 3000 Hammy Steps in Search of Mommy animeflv Episode Full watch anime online

Website https://4anime.biz: Watch Kiba (Dub) 4anime Episode 51 my hero academia 4anime

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed