December 9, 2021 02:19
Uncategorized

Шилегов не му остана должен на Шаќири: Се налути зашто не стана директор на МКЦ

-Сите знаат дека прифати кандидатура за градоначалник на Скопје, зашто не стана директор на МКЦ !? Вака му одговори  актуелниот скопски „татко“ Петре Шилегов на противкандидатот Бени Шаќири поддржан од ДОМ и ЛДП, кој го обвини дека е лош градоначалник.

-Кога рушевме режим се договоривме дека ќе го слушаме гласот на граѓаните. Вие требаше да бидете партиско решение за директор на МКЦ, но имаше петиција против и ние го послушавме гласот на граѓаните – рече Шилегов на дебатата на Телма.