September 25, 2021 05:17
Скопје

Шилегов наместо да ги чисти, неконтролирано ги зголемува дивите депонии

Шилегов наместо да ги чисти, неконтролирано ги зголемува дивите депонии. Дента кога објави дека се чисти дивата депонија во Ново Село и Волково, на истата површина се создаде нова и сето тоа неказнето и со одобрување на градските власти.

Фотографиите покажуваат дека депонијата постои, и дека дивите депонии се нерешлива енигма за скопскиот градоначалник Петре Шилегов. Толерирањето на депониите значи толерирање на нарушување на здравјето на граѓаните. Ќе потсетиме дека Шилегов вети пред да стане градоначалник чистење на големите депонии и зелено Скопје, но кај Шилегов зелени се само парите кои доаѓаат од матни тендери и сомнителни зделки. Бараме итен активизам и темелно чистење на депонијата во Општината Ѓорче Петров како и другите депонии. Прашање на време е кога ќе дојде до нова еколошка катастрофа. Депониите се закана за здравјето на скопјани.

 

https://gogoanime.be i want to eat your pancreas gogoanime

Animepahe: Recorder and Randsell Re anime episode 13 online free at https://animepahe.cc english anime

The Asterisk War (Dub) Episode 12

4Anime: Metal Skin Panic MADOX-01 (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation online

Pantip: https://pantip.com/profile/6537969#topics

Gumroad: https://gumroad.com/kissanimemx