October 22, 2021 11:30
Скопје

Шилегов и Темелковски во посета на жителите на Усје и Драчево

Фејсбук статус на Петре Шилегов
Вечерва заедно  со Филип Темелковскиги посетивме населбите Усје и Драчево во скопската општина Кисела Вода.
СДСМ покажа и докажа дека има слух за потребите на граѓаните. Со забраната увозот на алтернативни горива како извор на енергија која беше изгласана преку измените на законот во Собранието оневозможивме Цементарницата Усје да ги користи овие горива. Ова беше едно од барањата на жителите на оваа населба за која никој во државата претходно немал слух.
Реконструкцијата и проширувањето на булеварот Борис Трајковски од Пинтија до Драчево беше едно од најповторуваните барања на драчевчани долги години наназад. Со инвестиција од 212 милиони евра го решаваме и овој предизвик и за помалку од 2 години од сега жителите на Драчево и околните населби ќе возат по нов булевар речи си до дома.
Изминативе 4 години целосно ги реконструиравме улиците Антон Попов, Бихачка, Црниче Востаничка и Жарко Зрењанин. Изградивме кружен тек на раскрсницата на бул. Србија со ул. Христо Татарчев, а во завршна фаза влезе изградбата и пробивањето на ул. Есенинова.
На местата на некогашните диви депонии подигнавме над 22.000 метри квадратни нови паркови и зелени површини каде се засадени над 1000 садници. Ги реконструиравме средните градски училишта Браќа Миладиновци и Васил Антевски Дрен, а обезбедивме и прочистувачи за воздух во секоја училница.

Watch Love is Like a Cocktail Episode 13

AnimeDao: Bodacious Space Pirates the Movie: Abyss of Hyperspace (Dub) anime episode Full online free at https://animedao.nl haikyuu season 2 animedao

Website https://aniwatch.pro: Watch Galaxy Fraulein Yuna Returns aniwatch Episode 3 watch anime

https://wcostream.cc wcostream hunter x hunter

Cycling74: https://cycling74.com/author/60c318dba87778412f9aea11

Vbscan fisica: https://vbscan.fisica.unimib.it/kissanimemx