September 25, 2021 01:43
Македонија

Шилегов: Зафатена е голема површина на борова шума во Пехчево

Скопските пожарникари во Пехчево. Зафатена е голема површина на борова шума. Пресекувањето на ширење на огнот, прва задача на пожарникарите !
Напиша на фејсбук скопскиот градоначалник Петре Шилегов

Од Територијалната противпожарна единица Скопје посочија дека повторно се во помош за Пехчево и Делчево

„Заедно со екипите на ЈКП Комунална Хигиена Скопје како поддршка за снабдување со вода. Екипите се веќе пристигнати во Пехчево и работат на гаснење на пожарот што го зафати овој регион“, порачаа од таму.

Tenchi Muyou! Ryououki 5th Season Episode 6

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animetv.cc: Watch Blessing of the Campanella animetv Episode 12 anime tv all free for you

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Sites google: https://sites.google.com/view/animeflixnl/home

Effecthub: http://www.effecthub.com/user/1946871