December 15, 2019 04:18
Скопје

Шилегов: Една нова димензија на градското зеленило

Шилегов: Една нова димензија на градското зеленило

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фесјбук профил објави фотографии од нови садници со нискостеблести дрва и зеленила на булеварот Кочо Рацин.

Тој вчера сподели фотографии од новиот дрворед, кој се сади во центарот на градот, пред влезот во Градскиот трговски центар.

Шилегов потсети и дека во понеделник ќе се возобнови и дрворедот со јапонски цреши на Максим Горки, за кои имаше остра реакција во јавноста по нивното сечење вчера.

 

Нови вести

Администрацијата на Општина Кисела Вода го исчисти сметот на својата територија

Igor

Голема акција за чистење на Скопје, oтстранети импровизираните објекти од кејот на Вардар

Valentina

Заев: Со реконструкција на Пластичарската улица граѓаните ќе добијат модерно сообраќајно решение и поголема ефикасност на градскиот сообраќај

zane