Скопје

Шилегов: Во вториот круг ќе извојуваме голема победа!

Фејсбук статус на градоначалникот и кандидат за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов

„Вчера имавме успешен демократски ден и празник на демократијата. Им честитам на сите кандидати за резултатот во првиот круг и на граѓаните кои излегоа на гласање. Сакам да се заблагодарам за поддршката на секој граѓанин во првиот изборен круг.

Ги повикувам сите граѓани кои од одредени причини не излегоа на гласање, во вториот круг масовно да излезат да гласаат. Јас сум убеден дека заради ова и заради поголемиот коалициски капацитет, во вториот круг ќе извојуваме голема победа! “

-Фејсбук статус на градоначалникот и кандидат за градоначалник на Скопје, Петре Шилегов

watch anime free. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 3

anime to watch Naruto: Shippuden

AnimeFreak JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

anime streaming Attack on Titan

AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

tải go88