Балкан

Шешељ тврди: Ѓукановиќ и Звицер спремаат ликвидација на Вучиќ?

Лидерот на Српската радикална партија Воислав Шешељ истакна дека има информации оти претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ и лидерот на „Кавачкиот клан“ Радоје Звицер го планирале убиството на Александар Вучиќ, пишува „Република.рс“

Шешељ тврди дека ликвидацијата на претседателот на Србија во режија на Мило и Радоје се подготвува за почетокот на февруари.

-Ви пренесувам само голи информации, без никаква обработка и сакам да ги убедам нашите служби да се изјаснат и да кажат дали е вистина или не – рече лидерот на радикалите.

Звицер последен пат бил лоциран во Бразил. Тој го напушти Балканот преку Босна и Херцеговина во Јужна Америка.

И министерот за внатрешни работи Александар Вулин неодамна за „Новости“ предупреди дека мафијата што ја удри српскиот претседател „ќе му ја бара главата додека е жив“:

– Факт е дека „шкалјарци“ и „кавчани“ не потекнуваат од Белград, туку од Црна Гора. Кога ја разбивме таа банда, кога претседателот Вучиќ им даде огромна поддршка на МУП и БИА, инсистирајќи да го направиме тоа, тој не само што им ги зеде парите и пазарот, туку и нивната база за регрутирање. Тие ги регрутираа нашите деца на нашите трибини и ги натераа убијци, рече Вулин.

И бандата на Вељко Беливук и Марко Миљковиќ, која наводно е во силни врски со Звицер и „кавачкиот клан“, е осомничена дека подготвувал уште еден атентат на претседателот на Србија, кој требало да се изврши на кружниот тек на Топчидер, со митралез во камион.

 

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime Bleach (Dub) Episode 359

anime stream 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime

JUJUTSU KAISEN Episode 18

So I'm a Spider, So What? Episode 20

anime stream Hunter x Hunter (2011) (Dub)