September 18, 2019 19:51
Свет

Шефот на јапонската дипломатија во посета на Белград

Министерот за надворешни работи на Јапонија, Таро Коно денеска ќе престојува во Србија.

Коно е првиот јапонски министер, кој ќе го посети Белград по 18 години.

Предвидено е Коно да се сретне со српскиот министер за надворешни работи Ивица Дачиќ.

Нови вести

Според 91 отсто преброени гласови: Сино бело има пратеник повеќе од Ликуд на Нетанјаху

Igor

Ријад покажа „докази” за иранска вмешаност во нападите од викендот

Igor

Белгија: Случајот на малата Пиа, симбол за поделеноста на државата

Igor