October 18, 2021 13:02
Свет

Шест лица загинаа при уривање на авион „Ан-26″ во руската Хабровска област

Во рускиот регион Хабаровск се урна авион „Антонов-26″ со шест патници во него, јави Тасс.

Транспортниот авион припаѓал на компанија што врши технички прегледи на руските аеродроми.

Британските медиуми го цитираат руското Министерство за вонредни ситуации, кое соопшти дека групи задолжени за потрага и спасување се упатиле кон местото каде што авионот исчезнал од радарот.

Според министерството, авионот извршувал технички лет, а поради лошите временски услови, потрагата по овој авион е отежната.

Претходно денеска, руските власти потврдија дека транспортниот авион „Ан- 26″ исчезнал од радарот во Хабаровската област, на крајниот исток на Русија.

Website https://animeheaven.pro: Watch Knights of the Zodiac: Saint Seiya animeheaven Episode 12 animeheavens

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Weddingbee: https://www.weddingbee.com/members/animeflixnl/

Guides: https://guides.co/p/kissanimemx