December 1, 2021 12:42
Балкан

Шестмина загинати во пожар во куќа во Брчко, спасени четири деца

Шест лица загинаа и неколку други се повредени во пожар во станбен објект во Брчко. Повредените се пренесени во болницата Брчко каде им била укажана лекарска помош.

Локални медиуми јавија дека при интервенцијата пожарникарите спасиле четири деца на првиот кат од објектот.

Пожарот се случил утринава околу седум часот. Засега нема информации за причината за пожарот.

Website https://animekisa.in: Watch Nobunaga the Fool animekisa Episode 24 dubbed anime

Watch Ghost in the Shell 2.0 (Dub) Episode Full

Watch Mr. Osomatsu 3rd season Episode 25

Majokko Tsukune-chan (https://animepahe.cc/m/4pQ8) Episode 6

https://twistmoe.net anime twist