January 26, 2021 22:37
Хроника

Шестгодишно девојче го изгуби животот во сообраќајна несреќа

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската  полиција. Во девојчето удрил автомобил фолксваген голф управуван од 30 годишник од село Фалише.

-Од удирарот девојчето добило тешки телесни повреди од кои по пренесувањето во Тетовската клиничка болница подлегнало. Возачот учесник во несреќата е обезбеден за понатамошната постапка, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

Во тек е увид што го води јавен обвинител, а учествува и екипа од СВР Тетово.

Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 (Dub) Episode 7 at website https://animeheaven.pro animeheaveneu

Watch Jujutsu Kaisen (TV) (Dub) Episode 5 (https://funimationfree.com/m/12wG/ep-5) at website https://funimationfree.com watch fruits basket season 2 funimation