October 28, 2020 09:52
Македонија

Шема директор на ПИОМ, Колемишевски на Пошта

Универзитетскиот професор и поранешен пратеник на СДСМ е кандидат за директор на ПИОМ, а Кирил Колемишевски треба да застане на чело на АД Пошта, дознава 24 Инфо.

Во новата поделба на директорски места предвидено е пратеникот Мухамед Зеќири да биде новиот директор на Фондот за здравствено осигурување.

Во игра за едно од местата бил и сега веќе поранешниот пратеник, Дамјан Манчевски. Се очекува во наредната недела да се финализираат последните догово

Поврзани вести

Кривична пријава против Лидија Димова

24news

Нови 621 заболени од Ковид-19 – уште 15 лица починаа

Filip

Оливер Спасовски е позитивен на Kовид-19

Igor