October 18, 2021 12:43
Спорт

Шевченко кандидат за селектор на турската репрезентација

Поранешниот селектор на украинската фудбалска репрезентација Андриј Шевченко е еден од кандидатите за предводник на турскиот државен тим, информира „ Kicker”.

За оваа позиција се кандидира и Стефан Кунц, кој е на чело на германската младинска селекција (играчи до 21 година). Претходно, тој веќе ја посети Турција на покана од Фудбалската федерација на земјата, но страните не постигнаа никаков договор.

Турската репрезентација беше предводена од Шенол Гунеш. Тој ја напушти функцијата овој месец откако беше поразен од Холандија (1:6) во квалификацискиот натпревар за СП 2022 година.

Шевченко (44) работеше со украинската репрезентација од 2016 година. Под негово водство, тимот стигна до четвртфиналето на Евро 2020.

AnimeDao: Operation Han-Gyaku-Sei Million Arthur (Dub) anime episode 10 online free at https://animedao.nl my hero academia heroes rising animedao

This Boy is a Professional Wizard Episode 4

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch Legend of Duo kissanime Episode 12 anime stream

Bbuzzart: https://www.bbuzzart.com/profile/404245

Oag treasury: https://oag.treasury.gov.za/RMF/Lists/Framework%20Feedback/DispForm.aspx?ID=20754