January 24, 2021 06:32
Магазин

Шведскиот принц и принцеза заразени со коронавирус

Шведскиот принц Карл Филип и неговата сопруга принцезата Софија се позитивни на Ковид-19, соопшти шведското кралско семејство.

Тие се чувствуваат добро, се вели во соопштението и се додава дека во текот на денот ќе бидат тестирани и кралот Карл XIV Густав, кралицата Силвија, постарата сестра на принцот и престолонаследничката Викторија и нејзиниот сопруг принцот Даниел, пренесува „Ројтерс“.

Принцот Карл Филип е четврти по ред за шведскиот трон.

Cells at Work!! (https://funimationfree.com/m/N49l) Episode 2 at Funimation funimation ps4

Case Closed Episode 994 at ANIMEFLIX high school dxd animeflix