January 20, 2022 23:30
Свет

Шведска со нови мерки – бројот на заразени секојдневно расте

Шведска ќе воведе дополнителни мерки за борба против зголемениот број случаи на Ковид-19 и зголемениот притисок врз здравствениот систем, изјави денеска шведската премиерка Магдалена Андерсон.

– Ситуацијата несомнено е влошена. Нивото на зараза во Шведска е највисоко до сега – изјави Андерсон на прес-конференција, пренесува Ројтерс.

Новите мерки вклучуваат работа од дома каде што е можно, ограничено работно време за барови и ресторани и ограничен број луѓе на јавни настани.

anime dao. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch anime online Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

watch anime dub Attack on Titan Final Season

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 22

AnimeDao Gintama

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles