September 24, 2021 05:32
Спорт

Швајцарија по втор пат подобра од македонските кошаркари на турнирот во Шопрон

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години го освои четвртото место на ФИБА „Челенџер” турнирот во Шопрон, Унгарија.

Избраниците на селекторот Тони Симиќ, попладнево загубија од Швајцарија со 53:71 во дуелот за третото место.

Ова беше втор пораз за Македонците од швајцарската селекција во Шопрон, претходно загубија во групната фаза.

Вечерва се игра финалето во кое ќе се соочат Унгарија и Белорусија.

4Anime: Mitsuboshi Colors (Dub) anime episode 12 online free at https://4anime.biz persona 4 the animation factor of hope

Watch anime online for free at Animepahe anime stream

AnimeFLV: Mashin Eiyuuden Wataru anime episode 45 online free at https://animeflv.uk anime websites

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx

Behance: https://www.behance.net/animefreakws/