February 27, 2021 22:41
Магазин

Шварценегер се вакцинираше против коронавирус од автомобил

Во САД масовно се спроведува вакцинацијата на населението против коронавирус. Со оглед на големиот број заразени но и смртни случаи вакцинирањето се спроведува исто како и тестирањето – и во автомобил.

Токму таков начин на вакцинирање, иако чекал со часови, избрал и познатиот актер и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер.

-Денес беше добар ден. Никогаш не сум бил посреќен да чекам во ред. Ако сте во состојба придружете ми се и пријавете се за вакцина. Дојдете со мене ако сакате да живеете, напиша Шварценегер под видеото кое го постави на својот профил на Инстаграм.

The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 25 at website https://animefreak.ws. See more animefreaks official website

Bungou Stray Dogs Wan! (https://crunchyrollfree.com/m/NM0y) Episode 2 at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 days free trial 2020