Магазин

Шварценегер поминал на црвено и предизвикал сообраќајка како на филм

Актерот и политичар Арнолд Шварценегер имал сообраќајна незгода во Лос Анџелес, потврди неговиот портпарол. Локалната полиција соопшти дека четири возила се судриле на раскрсница и дека едно лице е повредено.

На фотографиите од местото на несреќата се гледа џип што е буквално легнат врз еден автомобил, а Шварценегер стои во близина. Засега никој не е приведен, а полицијата соопшти дека никој од учесниците не бил под дејство на дрога или алкохол.

Според полицискиот извештај до кој дојде Си-Би-Ес, возачот на џипот поминал на црвено и свртел лево, по што удрул во друг автомобил, што завршил под него, а во судирот се оштетени уште две возила.

Сведоците велат дека сцената изгледала „лудо“, како од акционен филм.

Портпаролот на Шварценегер изјави дека актерот не е повреден и дека на лице место разговарал со припадниците на итната помош и со повредениот, возачот на вториот автомобил, кој не е во животна опасност.

 

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

So I'm a Spider, So What?

animeheaven app AnimeHeaven Attack on Titan Season 3

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc Episode 7

english anime AnimeHeaven My Hero Academia Season 5 (Dub)