October 16, 2021 19:14
Македонија

Шахпаска и Илијев на увид во изградбата на новата градинка во населбата Драчевиќ во Кочани

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и градоначалникот на општина Кочани Николчо Илијев, денеска ќе извршат увид во изградбата на новата градинка во населбата Драчевиќ во Кочани, која е во завршна фаза.

Изградбата на градинката во Кочани е финансирана од Проектот за подобрување на социјалните услуги што го спроведува Министерството за труд и социјална политика, со поддршка на Светска банка.

Една од целите на Проектот, како што велат од МТСП, е зголемување на пристапот до квалитетни социјални услуги за ран детски развој и подобрување на условите за предучилишно образовани

https://gogoanime.be gogoanime tower of god

AnimeBee: Lost Utopia anime episode Full online free at https://animebee.to kissanime

https://animeflix.nl animeflix aot

AnimeHeaven: As Miss Beelzebub Likes it. anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro sites like animeheaven

Watch Ai Yori Aoshi: Speaking of Dreams Episode Full